Na Danima otvorenih vrata Obrtničke komore Varaždinske županije

Podrška u financiranju razvojnih projekata

U Obrtničkoj komori Varaždinske županije u srijedu, 16. listopada, nastavljen je program – Dani otvorenih vrata, koji Obrtnička komora Varaždinske županije organizira u sklopu obilježavanja 30. godišnjice rada. Ovoga puta obrtnici su u neposrednom razgovoru s predstavnicom Hrvatske banke za obnovu i razvitak mogli dobiti informacije o mogućnostima financiranja koje im nudi HABOR.

-Na Danima otvorenih vrata Obrtničke komore Varaždinske županije želimo našim obrtnicima omogućiti neposredni kontakt, licem u lice, bez čekanja i formalnosti, s predstavnicima niza institucija. Danas smo našim obrtnicima organizirali susret s predstavnicom Hrvatske banke za obnovu i razvitak, kako bi dobili sve potrebne informacije vezane uz financiranje njihovih razvojnih projekta, podršku za njihove izvozne poslove i kreditiranje poduzetnika. Ovakvi susreti su nova praksa u radu Obrtničke komore Varaždinske županije, kojom želimo pružiti još snažniju podršku našim obrtnicima, kojima je područna obrtnička komora partner koji im pruža podršku u njihovom poslovanju i daljnjem razvoju – naglasio je Igor Šoković, predsjednik Županijske obrtničke komore Varaždinske županije.

Zainteresiranim obrtnicima proizvode i usluge HABOR-a predstavila je Mirela Đuran, savjetnica u Direkciji za mikro, mala i srednja poduzeća Hrvatske banke za obnovu i razvitak

-HABOR redovito organizira svoje info dane i u područnom uredu u Varaždinu, gdje zainteresirani poduzetnici mogu doći i dogovoriti osobne razgovore kako bi dobili konkretne informacije vezane uz njihove projekte i razvoj njihove djelatnosti. Ovoga puta nas je Obrtnička komora Varaždinske županije zamolila da održimo ovakav susret u prostorijama Komore, na kojem obrtnici mogu dobiti odgovore na konkretna pitanja. HABOR im može ponuditi investicijske kredite, bez obzira jesu li poduzetnici početnici ili pak posluju dulje vrijeme a žele razvijati svoje poslovanje. Najviše interesa obrtnici su pokazali upravo za investicijske kredite, dakle, za ulaganje u dugotrajnu imovinu, pri čemu jedan dio može biti iskorišten i za obrtna sredstva, pri čemu su za kreditiranje prihvatljive gotovo sve djelatnosti. Kamatne stope na takve kredite kreću se od 2 do 4,5 posto, ovisno o tome radi li se primjerice, o poduzetnicama, mladim poduzetnicima, izvoznicima ili nekim drugim kategorijama poduzetnika – istaknula je na susretu s obrtnicima Mirela Đuran, savjetnica u Direkciji za mikro, mala i srednja poduzeća Hrvatske banke za obnovu i razvitak.

Dani otvorenih vrata Obrtničke komore Varaždinske županije bit će nastavljeni u srijedu, 23. listopada, kada će u područnoj obrtničkoj komori obrtnici imati mogućnost razgovarati s predstavnicima Hrvatske agencije za malo gospodarstvo, inovacije i investicije (HAMAG-BICRO).